Český mejdan s Impulsem 16. 12. 2017

Po loňské zcela vyprodané O2 aréně, kde se představila plejáda těch největších hvězd české a slovenské populární hudby, se po více než roce vrátil na místo činu Český mejdan s Impulsem. Tento unikátní hudební „minifestival“, který proběhl 16.prosince, odstartovala 30.minutovým vystoupením velmi populární skupina Slza . Na jejím playlistu nechyběly jejich největší hity, které především na YOUTUBu trhají rekordy shlédnutí jako „Celibát“,“ Katarze“ nebo „Lhůta záruční“.

Po hvězdném startu nastoupila na rozměrnou stage, doplněnou mega screeny a obřím světelný parkem skupina Mandrage, kterou založil v roce 2001 zpěvák a kytarista Víťa Starý s bubeníkem Matiášem Bordou. Jejich prvním opravdovým hitem se stala píseň „Hledá se žena“, která se stala stálicí v českých rádiích.

Blok kapel pokračoval slovenskou formací No Name. Tato kapela je zakotvena mezi top populární soubory už 21. rokem. Zakladatelé jsou 4 bratři Igor, Roman, Ivan a Dušan Timkovci. No Name mají na svém kontě desítky hitů a letos uvedou naprostou novinku.Jejich blok nebyl bez takových hitů jako jsou skladby : „Život“, „Lekná“ nebo „Sestra“.

Následovalo vystoupení zakládajícího člena skupiny Modus – Miro Žbirky. Jako první interpret ze Slovenska se stal v roce 1982 českoslo­venským Zlatým slavíkem. Jeho vystoupení a skladby „Bielý kvet“ nebo „Mám rád“ doplnil o jeden z nejslavnějších duetů se zpěvačkou Marthou skladbou „ Čo bolí, to prebolí „.

Za doprovodu Petra Máláska, který byl dvorní pianista Hany Hegerové a hudebník Lucie Bíle, pro Český mejdan s Impulsem sestavil soubor, který doprovázel postupně další interprety. Ilonu Csákovou, Petra Koláře nebo Honzu Kalouska. Mejdan se posunul ke speciálnímu mega mixu v podání našeho největšího hit makera a autora hudby mnoha úpěšných muzikálu Michalu Davidovi. Jako skladatel má na svém kontě hity jako „Dlouhá noc“ v podání Heleny Vondráčkové nebo loňskou novinku Karla Gotta „Země vstává“. Tato skladba navíc získala Zlatého slavíka v kategorii nejoblíbenější píseň posluchačů Radia Impuls.

Michal David uvedl na podium další hvězdu. Dceru Lenky Filipové zpěvačku Lenny. Její start v roce 2013 byl následně oceněn hudebními cenami Anděl a její odlet mezi hvězdy zajistil singl skladby Hell.o, který si sama otextovala.

Ewa Farna a její blok nebyl ochuzen o skladby, které tuto velmi mladou 24 letou a přesto už tak velkou hvězdu stále drží na výsluní českých hitparád. Ve svých 13 letech udivila posluchače naprostým hitem  – „Měls mě mě vůbec rád?“ A rozjela se tak její kariéra profesionální zpěvačky, která dnes už jako vdaná paní svou hudbou skvěle baví tisíce fanoušku nejen v Čechách a na Slovensku, ale převážně i v Polsku. V O2 aréně zahrála například skladby : „Leporelo“,“ Boží mlejny“ a mnoho dalších.

Zlatým hřebem byla 19. násobná zlatá slavice, která má na svém kontě přes 30 hitů, které snad nikdy neomrzí, a v současnosti jednoznačně paní zpěvačka číslo 1 – paní Lucie Bílá. Atmosféra ve zcela vyprodané O2 aréně byla během jejího 40 minutového vystoupení fantastická až magická.

A kdo nesměl chybět u největší hudební události roku? Na koncertu, který každoročně oslavuje ty největší československé hity a být v jeho finále? Karel Gott a jeho set nejznámějších a nejoblíbenějších písniček včetně duetu s Igorem Timkem – „kto dokáže“ .

Pořadatelem Českého mejdanu s Impulsem je Stratex communication, Bestsport a Rádio Impuls, které je již 11 rokem nejúspěšnější českou rozhlasovou stanicí.

Jan Hruška
Producent koncertu a jednatel Stratex communicatin

« Zpět | Verze pro tisk